Instalacje CO

Bezpłatna wycena

Odpowiedni system grzewczy, opierający się na konkretnym typie urządzeń, to niezwykle istotny element każdego budynku. Warunki panujące w budynkach mieszkalnych mają bezpośredni wpływ na jakość życia jego mieszkańców. Ogrzewanie gwarantuje zapewnienie optymalnego poziomu temperatury w mieszkaniu. O ile miesiące letnie nie zawsze wymagają utrzymania wysokiej temperatury wewnątrz budynku, w przypadku pory zimowej, a tym samym niskich oraz mroźnych temperatur na zewnątrz, pragniemy przyjemnego ciepła w swoich wnętrzach.

Instalacje centralnego ogrzewania Kraków – fachowy montaż

Centralne ogrzewanie polega na dostarczaniu ciepła do poszczególnych elementów grzejnych, umieszczonych we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Cały proces odbywa się zazwyczaj przy użyciu gorącej wody. Układ opierający się na instalacji centralnego ogrzewania jest zatem dystrybucją ciepła po całości budowli, które powstaje przy odpowiednim przetworzeniu paliwa w konkretnym pomieszczeniu – kotłowni. We wnętrzu takim znajduje się piec – kocioł centralnego ogrzewania – który dostarcza ciepło do grzejników.

Bezpłatna wycena

Wykwalifikowany zespół

SM Team Kraków

Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem fachowców, którzy posiadają wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu instalacji CO. Prawidłowo funkcjonujący układ cieplny wymaga wykorzystania profesjonalnego sprzętu oraz narzędzi, dzięki którym w sposób precyzyjny oraz dokładny utworzona zostanie instalacja. W momencie popełnienia jakiegokolwiek błędu, ciepło emanowane może być w sposób niewłaściwy.

Instalacje CO Kraków – dla każdego typu budynku

Istnieje kilka rodzajów instalacji CO, których wykorzystanie w dużej mierze zależy od typu budynku oraz jego możliwości. W domach jednorodzinnych możemy zdecydować się na inny rodzaj ogrzewania niż w blokach mieszkalnych, biurach czy innych lokalach użyteczności publicznej. Najczęściej instalacja wykonana może być w oparciu o wersję z kotłem dwufunkcyjnym, jednofunkcyjnym, z ogrzewaniem podłogowym lub z kolektorami słonecznymi.

Obecnie dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, ze względu na energooszczędność. Temperatura w ogrzewanym wnętrzu w łatwy sposób obniżona może być o 2-3°C, przy czym komfort cieplny nie zmniejsza się. Wykorzystanie tego typu ogrzewania umożliwia zaoszczędzenie ok. 10-15% energii cieplnej. Przyjemne ciepło emanowane z podłoża doskonale sprawdzi się zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych.

Zamów bezpłatną konsultację i wycenę

*WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ POTWIERDZAM, ŻE MAM PONAD 18 LAT I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEKAZYWANIE MI INFORMACJI HANDLOWYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ I POPRZEZ KONTAKT TELEFONICZNY ORAZ ZGADZAM SIĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z REGULAMINEM.