Montaż drzwi Kraków

Bezpłatna wycena

Wstawienie drzwi i okien zamyka dom – mówi się wówczas „stan surowy zamknięty” lub „stan zamknięty”. To jedna z przesłanek ku temu, że powoli wykańczanie domu zbliża się ku końcowi. Dodatkowo jest to trudny proces, wymagający bardzo wiele dokładności i uwagi, ponieważ źle zamontowane drzwi nie będą spełniały swojej funkcji.

Najważniejsza zasada podczas montowania drzwi?

Brzmi ona: drzwi osadzamy dopiero po skończeniu remontu. Jeśli zrobiliśmy to w świeżo otynkowanej lub wymurowanej ścianie, groziłoby to wybrzuszaniem się lub pękaniem ościeżnicy. Zatem warto odczekać kilka dni po zakończeniu tzw. mokrych prac, czyli nakładania tynków, farb czy gładzi.

Narzędzia do montowania drzwi

Jak zawsze przed rozpoczęciem prac dobrze zrobić sobie listę rzeczy niezbędnych oraz narzędzi, którymi zamontujemy drzwi. Należą do nich:

  • Narzędzia do pomiaru: poziomice, miarki, kątownik – wraz z ich użyciem osadzimy poprawnie ościeżnice.
  • Drewniane kliny lub poduszki montażowe,
  • Rozpórki/rozpieraki poziomujące,
  • Pianka montażowa,
  • Taśmy zabezpieczające,
  • Narzędzia do montażu: wiertarka, śrubokręty,
  • Elementy mocujące: śruby, kotwy, wkręty.

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi polecamy mieć pod ręką również odkurzacz oraz szufelkę ze zmiotką, ponieważ montowanie drzwi to praca dość zanieczyszczająca pomieszczenie.

Przygotowanie otworu na drzwi

Odpowiednie przygotowanie otworu na drzwi to kluczowa kwestia ich trwałości. Przygotowanie otworu oznacza oczyszczenie go ze wszelkich zanieczyszczeń remontowych, odkurzenie, sprawdzenie, czy na pewno jest suchy i na koniec sprawdzenie wymiarów. Otwór na powinien być około 5 mm większy od wymiarów znajdujących się u producenta.

Bezpłatna wycena

Co jest ważne

podczas osadzania drzwi?

Osadzanie drzwi to bardzo ważny etap całego procesu montażu drzwi, ponieważ jeśli nasza ościeżnica nie będzie równa, nie będzie możliwe prawidłowe osadzenie skrzydła drzwiowego. Łączymy zatem dwie boczne belki i jedną główną używając do tego kleju bądź wkrętów, dokręcamy zawiasy, a następnie kładziemy całość na twardym podłożu aby sprawdzić kąty proste. Polecamy, aby dolne krawędzie pokryć silikonem – to zabezpieczy ościeżnice przed wilgocią.

Osadzanie ościeżnicy w ścianie

Możemy zamontować ościeżnice stałą lub regulowaną (jest to droższa opcja). Typ stały montuje się zazwyczaj w nowoczesnym budownictwie, gdzie ściany mają regularną szerokość. Jeśli mury mają niestandardowe wymiary, wybiera się wówczas drugi typ, czyli regulowany.

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

Dzięki poniższym zasadom dowiesz się, jak zamontować drzwi zewnętrzne. Jest to proces szczególnie ważny, ponieważ łączą one bezpośrednio dom z terenem zewnętrznym. Jeśli będzie zatem jakakolwiek nieszczelność lub inny błąd, który wystąpił podczas montażu, domownicy odczują to od razu.

Montaż drzwi wejściowych Kraków – zasady w przypadku różnych warstw ścian

  • Jednowarstwowa: w przypadku takiego rodzaju ściany ościeżnice osadzamy w połowie grubości muru. Wówczas rozkład temperatury zarówno w murze, jak i drzwiach będzie tożsamy.
  • Dwuwarstwowa: w tym przypadku ościeżnice osadzamy maksymalnie blisko zewnętrznej krawędzi. Wówczas ościeżnica znajdzie się na granicy ocieplenia i warstwy nośnej.
  • Trójwarstwowa: ościeżnica montowana w warstwie izolacji termicznej.

Jeśli będziemy pamiętać o powyższych wskazówkach zarówno przy montowaniu drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych to cały proces pójdzie nam pomyślnie i z sukcesem zamontujemy drzwi. Dobrze mieć pod ręką fachowców, którzy doradzą i pomogą podczas tego procesu.

Montaż drzwi Kraków – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Do ostatniej niepisanej zasady, jednak równie ważnej, jest wybór odpowiedniej ekipy wykończeniowej, która wykona dla nas montowanie drzwi lub pomoże w doborze narzędzi.

Zamów bezpłatną konsultację i wycenę

*WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ POTWIERDZAM, ŻE MAM PONAD 18 LAT I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEKAZYWANIE MI INFORMACJI HANDLOWYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ I POPRZEZ KONTAKT TELEFONICZNY ORAZ ZGADZAM SIĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z REGULAMINEM.