Odbiory mieszkań Kraków

Bezpłatna wycena

Mieszkanie to niejednokrotnie największa inwestycja w naszym życiu. Chcemy zatem, aby było ono wymarzonym oraz idealnym miejscem. Zanim jednak przystąpimy do jego wykańczania i urządzania, czeka nas proces związany z jego odbiorem. Polega on na ścisłym przeglądzie technicznym mieszkania w stanie deweloperskim. Czynność ta wiązać się może ze stresem oraz zdenerwowaniem, gdyż wymaga od nas sprawdzenia dokładnego stanu mieszkania, jak i również całego budynku. Nasza firma oferuje usługę odbioru mieszkań, wraz z kompleksowym wykonaniem niezbędnych czynności z nią związanych.

Odbiór mieszkania Kraków – bezproblemowo i szybko

Mieszkanie w stanie deweloperskim spełniać musi szereg wytycznych. Jakiekolwiek niedopatrzenie związane z określonym stanem, doprowadzić może w przyszłości do nieprzyjemnych konsekwencji oraz bardzo negatywnych skutków.

Nie wystarczy sprawdzić mieszkania w zarysie ogólnym, należy ocenić jego stan oraz to, czy będą mogły zostać przeprowadzone dalsze prace związane z wykończeniem. Wbrew pozorom nie jest to prosta czynność, potrzebne są bowiem specjalistyczne urządzenia, które będą w stanie określić, czy lokal spełnia wszystkie wymagane warunki, niezbędne do zamieszkania w nim.

Doskonale wiemy, w jakim stanie powinno być zarówno odbierane mieszkanie, jak i również cały budynek. Dysponujemy szeregiem urządzeń oraz specjalistycznych przyrządów, dzięki którym jesteśmy w stanie określić dokładny stan lokalu.

Bezpłatna wycena

Dokładna weryfikacja stanu

SM Team Kraków

Nasza ekipa złożona z osób od lat zajmujących się odbiorem mieszkań, dokonuje przeglądu technicznego, sprawdzając:

 • powierzchnię mieszkania,
 • tynki na ścianach i sufitach,
 • posadzki cementowe – podłogę,
 • stolarkę okienną,
 • drzwi wejściowe i próg,
 • otwory dla drzwi wewnętrznych,
 • parapety wewnętrzne,
 • zewnętrzne balkony,
 • taras,
 • balustrady,
 • instalacje elektryczne,
 • instalacje wodno-kanalizacyjne,
 • grzejniki,
 • komórkę lokatorską,
 • miejsce postojowe,
 • zawilgocenia,
 • miejsca rozwoju pleśni.

Wszystkie powyższe elementy weryfikowane są pod względem ogólnie panujących norm. Dbamy o bezpieczeństwo wszystkich lokatorów, nie tylko tych zamieszkujących dane mieszkanie, ale również wszystkich innych zamieszkujących cały budynek. W swoim zespole posiadamy przeszkolonych inżynierów oraz inspektorów, doskonale znających się na swoim fachu.

Odbiory mieszkań Kraków – co sprawdzamy?

Mieszkanie sprawdzane jest pod względem norm budowlanych, jak i projektu. W momencie otrzymania wszystkich informacji na temat lokum, wiemy o co należy zapytać i nie pozostawiamy nic przypadkowi. Jest to bardzo ważne, gdyż działamy według określonego schematu. Nie pomijamy żadnego elementu, gdyż jesteśmy w dużej mierze odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców danego budynku.

Jedną z czynności jest pomiar wilgotności, której właściwy poziom umożliwia wykonanie późniejszych prac wykończeniowych. Za pomocą specjalistycznej aparatury cyfrowej, określamy nie tylko poziom wilgotności panujący wewnątrz pomieszczenia, ale również poziom wilgotności odnoszący się bezpośrednio do wylewek. Jest to czynność niezbędna, pozwalająca w późniejszym czasie na ułożenie parkietu lub podłogi drewnianej. W przypadku nadmiernej wilgotności podłoża, ułożona na nim powierzchnia z czasem może ulec nieodwracalnym zmianom oraz uszkodzeniu. Drewno chłonąc wilgoć, odkształca się, deformuje i pęcznieje. Niejednokrotnie zdarza się, iż podłoga taka musi zostać zerwana, wówczas nie tylko ponosimy koszt jej wcześniejszego zakupu oraz ułożenia, ale przede wszystkim musimy wykonać nowe podłoże w zamian.

Bardzo ważnym elementem jest diagnoza pomieszczeń przy pomocy kamery termowizyjnej. Wyłapuje ona promieniowanie podczerwone, które nie jest widoczne gołym okiem. Cały zabieg ma na celu określenie rozkładu temperatur na skanowanych powierzchniach, dzięki którym możliwa jest diagnostyka, a następnie określenie zakresu prac budowlanych. Sprawdzona zostaje termoizolacja ścian, szczelność okien oraz poprawność połączenia ścian z fundamentami. Ponadto wykryta może zostać ewentualna nieszczelność w instalacji centralnego ogrzewania.

Zamów bezpłatną konsultację i wycenę

*WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ POTWIERDZAM, ŻE MAM PONAD 18 LAT I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEKAZYWANIE MI INFORMACJI HANDLOWYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ I POPRZEZ KONTAKT TELEFONICZNY ORAZ ZGADZAM SIĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z REGULAMINEM.